£10.95
1 in stock
Specifications
O.E Part Numbers:
Other Part Numbers:
| Make | Code |
|---|---|
| VEYANCE | 4PK1063, 4PK1063 |
| FLENNOR | 4PK1063, 4PK1063, 4PK1063 |
| FAI AutoParts | 4PK1063, 4PK1063 |
| KLAXCAR FRANCE | 4PK1063, 4PK1063 |
| LYNXauto | 4PK1063, 4PK1063 |
| TREVI AUTOMOTIVE | 4PK1063, 4PK1062, 4PK1063 |
| CONTITECH | 4PK1062, 4PK1060, 4PK1062 |
| GATES | 48370 |
| QUINTON HAZELL | QBR41063, QBR41063 |
| OPTIBELT | 4 PK 1065, 4 PK 1065 SCC, 4 PK 1065, 4 PK 1065 SCC |
| METZGER | 4PK1065, 4PK1065 |
| FEBI BILSTEIN | 28805, 28805, 37533 |
| MEYLE | 050 004 1063, 050 004 1063 |
| SWAG | 90 92 8805, 30 93 7533, 90 92 8805 |
| KAVO PARTS | DMV-2019, DMV-2048, DMV-3036, DMV-2019, DMV-2048, DMV-3036 |
| SCT Germany | 4R370, 4R370 |
| WILMINK GROUP | WG1152727, WG1432319, WG1783580, WG1783608, WG1783659, WG1152727, WG1429080, WG1432319, WG1781370, WG1783580, WG1783608, WG1783659 |
| BOSCH | 1 987 948 365 |
| DAYCO | 4PK1065 |
| SKF | VKMV 4PK1062, VKMV 4PK1063, VKMV 4PK1065 |
| HERTH+BUSS JAKOPARTS | J1041050, J1041065, J1041070 |
| DELPHI | MR41065 |
| MAGNETI MARELLI | 340411001060, 600000000700, 600000000710, 600000002390 |
| ROULUNDS RUBBER | 4K1060, 4K1062 |
| TRISCAN | 8640 401063, 8640 401070 |
| SNR | CA4PK1057, CA4PK1062 |
| MAPCO | 241063, 241068, 241075 |
| JAPANPARTS | DV-4PK1045, DV-4PK1060, DV-4PK1065, DV-4PK1070 |
| INA | FB 4PK1062 |
| HUTCHINSON | 1062 K 4 |
| NIPPARTS | J1041065 |
| ASHIKA | 112-4PK1045, 112-4PK1060, 112-4PK1065, 112-4PK1070 |
| JP GROUP | 4818101009 |
| BLUE PRINT | AD04R1057, AD04R1062, AD04R1072, AD06R1063, ADG09611, ADT39634 |
| LUCAS ENGINE DRIVE | 4PK1063L |
| NPS | H111A21 |
| ASHUKI | VM4-1050, VM6-1065 |
| JAPKO | 4PK1045, 4PK1060, 4PK1065, 4PK1070 |
| ACEMARK | 142599 |
| MOTAQUIP | VFB510 |
| STELLOX | 04-01065-SX |
| PEMEBLA | JAPDV-4PK1045, JAPDV-4PK1060, JAPDV-4PK1065, JAPDV-4PK1070 |
| PROCODIS FRANCE | 4PK1060, 4PK1062 |
| MDR | MRB-541060, MRB-541065 |
| AYWIPARTS | AW2130544 |
| Make | Code |
|---|---|
| HONDA | 56992-P04-004, 56992-P04-J02, 56992-P0A-003, 56992-P0A-004, 56992-P0A-A01, 56992-P0A-J01, 56992-P0A-J02, 56992-PAA-A01, 56992-PDA-E01 |
| ISUZU | 56992P0AJ02, 56992PAAA01, 5860014030 |
| MITSUBISHI | MD199224 |
| NISSAN | 11920-BX00A, 11920-BX000 |
| RENAULT | 7700854326 |
| CHEVROLET | 12585476, 12636224 |
| Make, Model | Type | Year | Engine | Engine Code |
|---|---|---|---|---|
| HONDA, ACCORD V Aerodeck (CE) | 2.0 i LS 16V (CE2) | 1993.09-1998.02 | 2l, 100kw, 136hp, Petrol | F20B3 |
| HONDA, ACCORD V Aerodeck (CE) | 2.2 i ES (CE1) | 1993.09-1998.02 | 2.2l, 110kw, 150hp, Petrol | F22B5 |
| HONDA, ACCORD V Coupe (CD) | 2.2 i ES (CD7) | 1993.09-1998.02 | 2.2l, 110kw, 150hp, Petrol | F22B5 |
| HONDA, ACCORD V Coupe (CD) | 2.0 (CD9) | 1993.09-1997.12 | 2l, 100kw, 136hp, Petrol | F20B3 |
| HONDA, ACCORD VI (CK, CG, CH, CF8) | 1.8 i (CG8) | 1998.10-2002.12 | 1.8l, 100kw, 136hp, Petrol | F18B2 |
| HONDA, ACCORD VI (CK, CG, CH, CF8) | 2.0 i (CG9) | 1998.10-2001.01 | 2l, 108kw, 147hp, Petrol | F20B6 |
| HONDA, ACCORD VI (CK, CG, CH, CF8) | 2.3 (CL3) | 2001.01-2003.06 | 2.3l, 113kw, 154hp, Petrol | F23A1, F23Z5 |
| HONDA, ACCORD VI Coupe (CG) | 2.0 i 16V | 1998.02-2003.06 | 2l, 108kw, 147hp, Petrol | F20B5, F20B7 |
| HONDA, ACCORD VI Coupe (CG) | 2.0 | 1999.11-2002.10 | 2l, 107kw, 145hp, Petrol | F20B7 |
| HONDA, ACCORD VI Hatchback (CH, CL) | 2.3 (CL4) | 2000.11-2002.12 | 2.3l, 113kw, 154hp, Petrol | F23Z5 |
| HONDA, ACCORD VI Hatchback (CH, CL) | 2.0 (CH7) | 1999.12-2002.12 | 2l, 108kw, 147hp, Petrol | F20B6 |
| HONDA, ACCORD VI Hatchback (CH, CL) | 1.8 i (CH6) | 1999.12-2002.12 | 1.8l, 100kw, 136hp, Petrol | F18B2 |
| HONDA, ODYSSEY (RA_) | 2.3 4×4 | 1997.10-1999.12 | 2.3l, 110kw, 150hp, Petrol | F23A |
| HONDA, ODYSSEY (RA_) | 2.3 | 1997.10-1999.12 | 2.3l, 110kw, 150hp, Petrol | F23A7 |
| HONDA, ODYSSEY (RB_) | 2.3 | 2002.07-2003.09 | 2.3l, 110kw, 150hp, Petrol | F23A |
| HONDA, ODYSSEY (RB_) | 2.3 4×4 | 2002.07-2003.09 | 2.3l, 110kw, 150hp, Petrol | F23A |
| HONDA, SHUTTLE (RA) | 2.2 16V (RA1) | 1994.10-1998.02 | 2.2l, 110kw, 150hp, Petrol | F22B8 |
| HONDA, SHUTTLE (RA) | 2.3 16V (RA3) | 1997.10-2004.06 | 2.3l, 110kw, 150hp, Petrol | F23A7 |
| HONDA, SHUTTLE (RA) | 2.3 16V 4×4 | 1997.10-2002.06 | 2.3l, 110kw, 150hp, Petrol | F23A |
| Weight | 0.10 kg |
|---|---|
| Brand | PG |
| Function | V-Ribbed Belt |
| Type | V-Ribbed Belt |
| Length | 1063 mm |
| Manufacturer Part Number | 1063K4 |
| MPN | 11920BX000-7700854326 |
| Reference OE/OEM Number | 11920BX000, 7700854326 |